Lifesize Развивање Видео Конференции стан за IOS

Иако видео повик на smartphone е во постоењето за многу години веќе, на употребливост е малку ограничен поради функционалноста способности на телефони; две од овие ограничувања се сиромашните хардвер и несигурни интернет конекции. Подобрувања во видео повик технологија значи дека денес може да се направи висок квалитет на видео повици од нашите паметни телефони. Огромна подобрувања во хардвер, исто така, доведе до многу подобар квалитет на видео повик. Напредокот, како што се Епл 4S се обезбеди поддршка за претпријатијата видео конференции софтвер. Најновите модели на iPhone, исто така, можат да ги поддржат со висока дефиниција (HD) мобилни видео конференции.

Поделбата на Logitech наречена Lifesize ® најавија дека својот најнов видео конференции системот може да поддржи На IOS 5. Ова е одлична вест за корисниците на iPhone, како тие можат да се користи за видеоконференции во движење. Оваа апликација е наречен Lifesize ® ClearSea ™. Овој систем е интероперабилна помеѓу повеќе уреди - било кој видео соработка систем кој е стандарди базирани може да се поврзе во прашање на секунди. На серверот за ClearSea ™ може да биде или виртуелна машина софтвер или физички уред. Нејзината висока дефиниција десктоп клиентот работи за PC и Mac и на Android и IOS smartphone уреди.

Тука е само избор на карактеристики кои новиот ClearSea ™ систем поседува:-

  1. High Definition 1080p природни видео со целосна движење проток.
  2. Поддршка за Mac OS X и Windows компјутер.
  3. Поддршка за паметни телефони iOS и Android оперативен систем.
  4. Да комуницирате со повеќето видео споделување поддржан уреди.
  5. Флексибилни серверот поради фактот што доаѓа како виртуелна машина софтвер или како физички уред.
  6. Можете да се поврзете до 26 учесниците во некој повик.
  7. Со автоматска NAT / firewalls вградената, Вашиот систем е целосно безбеден.
  8. Високо ефикасен соработка алатки. Со H.239 презентација, во реално време за делење на податоци е лесно. Таа поддржува мулти-партиски повик и вградени видео функцијата до 3 партии. Снимката функција му овозможува на корисникот да се премине на видео повик подоцна и извоз на видео.

На IOS 5 од Apple овозможува висок квалитет на видео конференциски повик дури и во HD. На ClearSea ™ функција овозможува HD видео конференција повикувајќи се на оние кои се надградува нивниот оперативен систем. Клучните карактеристики на оваа апликација се целосно компатибилни со iOS 5.

LifeSize ® е сега само трговец во претпријатието видео конференции арената која може да понуди целосно компатибилен видео повик од сала за состаноци на PC и Mac, како и да iOS 5 и голем избор на други паметни телефони и таблети. LifeSize® ClearSea овозможува на iPhone 4S да стане Испрати и-добие способен видео-конференција уред поддржува HD видео, како и кристално чист звук.

Со Lifesize стекнување на МИРАЛ, тоа е само останатите снабдувач на целосно компатибилен видео конференции системи. Со доаѓањето на новиот Apple iOS 5 врати вербата и довербата дека висок квалитет мобилни видео конференции е можно. Ова е можно само преку Епл поради високо напредна технологија која се прикажува преку своите производи.

Поврзани написи:

Постави подножјето автоматски генерирани од Испрати порака по MSN подножјето приклучокот за WordPress.

Доаѓаат за пребарување:

Бидете Дружељубив, Сподели!
  • Твит

Остави коментар


ЗАБЕЛЕШКА - Можете да ги користите овие HTML тагови и атрибути: