7 Këshilla për të Ndihme Ju Master iPad juaj

Mirë, ju keni iPad tuaj. Ju keni qenë ndoshta shpenzimet orë në të. Ju mund të trajtojnë atë si ajo e fëmijës tuaj të parë të lindur. Nëse jeni, ju patjetër duan iPad tuaj. Kush mund faj ju? Nëse jeni të vërtetë duan iPad tuaj, këtu janë disa këshilla për t'ju ndihmuar të bëhet një ninja iPad. Tani që ju vetë të teknologjisë coolest, ju doni të tregojnë të tjerët truket cool se ju mund të bëni me iPad tuaj.

http://www.ipadshouse.com/wp-content/uploads/2010/12/Mastering-the-IPad1.jpg

1. Fjalëkalimi mbrojtur. Nëse ju keni një iPad që ka shumë materiale të ndjeshme në të, iPad ka mundësuar tani një tipar që fshin të gjitha të dhënat tuaja, pasi dikush përpiqet për të thyer në iPad tuaj 10 kohët. Nëse jeni të prirur për të harruar fjalëkalimin tuaj, Kjo nuk është ndoshta një ide e mirë për të mundësuar këtë funksion.

2. Ndarja në shtëpi. Kjo ju ndihmon të keni të gjitha pajisjet tuaja në të njëjtën faqe. Të gjithë ju duhet të bëni, është që të kthehet në Ndarja Faqja në iTunes tuaj dhe në iPad tuaj. Kjo do të ju kursejnë disa kohë në qoftë se ju doni të dëgjoni një playlist miq.

3. Metër dhe Focus. Në app kamera, ju mund tap objekt në ekran, dhe ju mund të përqëndrohen në këtë temë në foto. Metër është shfrytëzuar edhe ndërsa ju jeni duke u fokusuar foton tuaj. Kjo është një pajisje mjaft i dobishëm për ata që duan të marrë fotografitë.

4. Mos e përdorni zoom. Si temping si ajo mund të jetë?iPad ka një 5x digital zoom?nuk e bëjmë atë. Kjo e bën fotot tuaja dalë në cilësi të ulët. Vetëm sigurohuni që ju të merrni më afër të fotove apo kulture atë pasi të keni marrë foto.

5. Merrni një kontroll të mirë mbi iPad tuaj. Ashtu si shumica, ju ndoshta e mbani iPad nga palët. Por, Nëse jeni duke marrë një foto, ajo do të rrotullohen dhe vihet qepen në pjesën e poshtme?duke e bërë të vështirë për ju për të marrë një foto. Sigurohuni që të përdorni bllokohet orientimit që kështu të mund lehtë të hyni në atë.

6. FaceTime. FaceTime është një gjë e madhe për të përdorur me iPad tuaj. Ju mund të tërhiqni dritaren tuaj foto rreth ekranit kështu që ju mund të shihni personin që ju jeni duke folur për.

7. Mess rreth me iMovie. Kur ju filloni duke luajtur rreth me iMovie, kjo mund të duket pak e madhe. Mos u shqetësoni, ju do të merrni atë shpejt! Mbani në mend se ndonjëherë iMovie mutes clips kur ka dy këngë të ndryshme audio. Sigurohuni që ju të dyfishtë-tap clip. Kjo do t'ju japë më shumë opsione me clip tuaj.

 

 

Rreth Author

Neltje Ann është një mësues feje teknologjisë për MyCollegesandCareers.com. Kolegje tim dhe Karriera është një website për ata që gëzojnë të teknologjisë dhe duan të bëjnë një karrierë nga ajo, këtë faqe ndihmon individët gjejnëuniversitetet më të mira online të regjistrohen në.

Artikuj ngjashme:

Post Footer gjeneruara automatikisht nga Add Post Footer Plugin për wordpress.

Incoming search terms:

Të jetë i shoqërueshëm, Pjesë!
  • Cicëroj

Lini një Koment Cancel përgjigje


NOTE - You can use these HTML tags and attributes: