Çfarë është Feed Lajme dhe Wall në Facebook

pyesin se çfarë është dallimi në mes Feed Lajme dhe Wall në Facebook. Kishte shumë njerëz atë që në fakt, Unë do të doja të di dallimin. Lajme Feed ishte një shtesë e re në mënyrë të drejtë, ndërsa në mur ishte diçka të gjithë është përdorur për herë Facebook nisur News Feed Wall filloi të luajë një rol mbështetës, so [...]

Pasi ju shkoni Blu-Ray, Ju kurrë nuk Kthehu Mbrapa

Kur Blu-ray e parë mbërritën në skenë në 2006, reviewers tech tashmë ishin parashikuar dështimin e saj si ajo kishte të luftoj me format DVD HD. Edhe pse kjo luftë ishte fituar, reviewers në 2008 Blu-ray pritet të vdesin nga 2012, as its higher price tag would not allow it to compete with DVD [...]

Pronarët Auto – A Bateria juaj kontrolluar për Driving Dimrit

It May Be Time To Replace That Car Battery   Whir, zhurmon , zhurmon. do makinën tuaj, kamion ose SUV fillojnë të vijnë ditë të ftohtë të janarit?  Few motorists and auto owners give their auto battery much thought.  Yet come the dead of winter and the long wait for the motor league wrecker tow truck [...]

Këshilla Për Humbje Pesha e suksesshme

Ka shumë këshilla dhe metodat atje thënë njerëzve se si për të humbur peshë. Disa janë të mira, disa janë të këqija. Ajo që është më e rëndësishme fillimisht është vullneti i individit që duan të humbin peshë. Mendoni për motivet tuaja. A jeni duke u përpjekur për të rimarrë kontrollin e shëndetit tuaj? Or are you just [...]

Dallimet Mes LCD LED dhe TV

Buying a television in the modern world can be quite a daunting task.  Technological advancements have been made in so many areas that even the most knowledgeable techie can be left unsure over which model is the right one for them.  On a more basic level the technophobes amongst us can be confused over the [...]

Është i sigurt juaj Car?

Askush nuk dëshiron të jetë në një aksident me makinë, por kjo nuk do të thotë se ju nuk duhet të mendoni për sigurinë e makinave. Driving një makinë që është i bërë dhe ka shumë karakteristika të sigurisë do të sigurojë që, duhet të ndodhë më e keqja, ju keni një shans për të marrë nga një situatë e keqe relativisht padëm. Think of it as [...]

Avantazhet e Getting Shopping Online Kompletuar fillim

Kjo është pa dyshim do të jetë një sezon shumë të zënë për pazar online me sezonin e festave mbi ne dhe të Krishtlindjeve të shpejtë i afrohet. Running deri në këtë kohë të vitit është shpesh një valë online shopping dhe shumë dyqane të luftojnë për të përmbushur kërkesat e vëna nga blerësit online. Në të vërtetë, në [...]

Top Këshilla për Driving gjatë dimrit

Top Tips for Driving During the Winter Driving during the winter can be an upsetting and difficult experience. Mijëra njerëz rrëzimit çdo vit, ndërsa shoferi gjatë dimrit. Këto shpesh shkaktojnë Rrëzohet riparime të shtrenjta dhe rritjen e primeve të sigurimit. Rrëzohet makinë dimrit mund të jetë fatale, duke vrarë qindra njerëz çdo vit. Driving during winter [...]

5 Makina popullore që janë të vështira për të siguruar

Gjithkush pret që makina sportive ekzotike dhe makina luksoze mund të jetë një makth për të siguruar, por ajo që për të njohura çdo ditë makina? Humbja e të dhënave Instituti Highway (HDLI) harton nivelet relative të humbjes së rrezikut të sigurimit për secilin automjet në treg, duke marrë parasysh fusha të tilla si lëndime personale, detyrim, përplasje dhe mjekësore pagesat; their [...]

7 Këshilla për të Ndihme Ju Master iPad juaj

Mirë, ju keni iPad tuaj. Ju keni qenë ndoshta shpenzimet orë në të. Ju mund të trajtojnë atë si ajo e fëmijës tuaj të parë të lindur. Nëse jeni, ju patjetër duan iPad tuaj. Kush mund faj ju? Nëse jeni të vërtetë duan iPad tuaj, këtu janë disa këshilla për t'ju ndihmuar të bëhet një ninja iPad. Now that you own [...]